Rodzina

Zawisza: zwiększyć kwotę odliczenia od podatku

W czasie sejmowej debaty nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od osób fizycznych posłowie Szymon Pawłowski w imieniu Ligi Polskich Rodzin i Artur Zawisza w imieniu Prawicy Rzeczypospolitej zgłosili poprawkę, która zwiększa kwotę odliczenia od podatku z kwoty 572,54 zł, do 1145,08 zł.

KIG i "Solidarność" popierają ulgi prorodzinne

Jak informuje na swojej stronie poseł Artur Zawisza przedsiębiorcy i związki zawodowe popierają projekt ustawy o ulgach prorodzinnych. Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) oraz Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" pozytywnie oceniły projekt ustawy o ulgach prorodzinnych złożony przez koło poselskie Prawicy Rzeczypospolitej. Krajowa Izba Gospodarcza uważa, że zaproponowane rozwiązanie stanowi najlepszy podatkowy instrument realizacji polityki prorodzinnej.

PR i PSL: mniejsze podatki dla wychowujących dzieci

Koło Prawicy Rzeczypospolitej wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym przedstawiło w piątek projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, według którego osoby wychowujące dzieci otrzymałyby prawo do powiększenia kwoty wolnej od podatku o 3015 PLN na każde dziecko. Przepis ten działałby wstecz i miałby obowiązywać od 1 stycznia 2007 roku.

PR: najważniejsze zadania dla rządu

Wyprzedzając spotkanie liderów partii wchodzących w skład rządzącej koalicji Marek Jurek przedstawił wczoraj listę spraw, którymi zdaniem Prawicy Rzeczypospolitej powinien się zająć rząd. Do priorytetów rządu, koalicji oraz parlamentarnej większości powinny według PR należeć: wydłużenie urlopów macierzyńskich oraz zmniejszenie podatków dla rodzin wychowujących dzieci w Polsce i obrona obecności wartości chrześcijańskich w konstytucji Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej.

Wiśniewska: rok 2008 - Rokiem Rodziny

23 maja 2007 roku posłanka Lucyna Wiśniewska wystąpiła w Sejmie z oświadczeniem, w którym zaprezentowała posłom informację dotyczącą IV Światowego Kongresu Rodzin, który w dniach 11-13 maja odbył się w Warszawie. Przedstawicielka Prawicy Rzeczypospolitej zacytowała posłom treść dokumentu końcowego Kongresu - Deklaracji Warszawskiej - oraz w imieniu koła PR zapowiedziała zgłoszenie wniosku o ogłoszenie roku 2008 Rokiem Rodziny.

Pełen tekst oświadczenia:

Jurek: Polska jest atakowana, bo broni rodziny

Marek Jurek wziął udział w rozpoczętym w piątek w Warszawie IV Światowym Kongresie Rodzin. Według Dziennika zebrał tam najwięcej owacji spośród przemawiających. Szczególnie wyraźnie były marszałek Sejmu podkreślał, że rodzina jest warunkiem szczęścia człowieka i narodu i "O tym powinni pamiętać wszyscy politycy!".

Subskrybuj zawartość