Sikorski, Płażyński, Marcinkiewicz, Mojzesowicz czy nikt?

Media nie ustają w spekulacjach na temat tego, jakie znane nazwiska zdoła przyciągnąć do swojej partii Marek Jurek. Sobotnia "Rzeczpospolita" donosiła o toczących się rozmowach z Maciejem Płażyńskim, Radosławem Sikorskim i Kazimierzem Marcinkiewiczem. We wtorek Polska Agencja Prasowa zasugerowała możliwość wejścia do Prawicy Rzeczypospolitej posła Wojciecha Mojzesowicza.

"Próbujemy się porozumieć z Sikorskim, Płażyńskim i Marcinkiewiczem. Jeśli zechcą, za parę miesięcy zaczniemy budować coś razem na wybory" - miał powiedzieć "Rz" jeden z polityków Prawicy. Do porozumienia jest jednak jeszcze daleko. Radek Sikorski to były minister obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, który kilka miesięcy temu odszedł z rządu, jednak - zdaniem informatorów Rzeczpospolitej - nie osiągnął porozumienia z byłym marszałkiem Sejmu.
Inna do niedawna jeszcze czołowa postać sceny politycznej - Kazimierz Marcinkiewicz - pracuje w Londynie i nie chce rozmawiać na temat przejścia do nowej partii. Maciej Płażyński zaś mówi o Marku Jurku: "Z życzliwością przyglądam się temu do robi. Lubię ludzi ideowych, ale nie prowadzę rozmów o politycznej współpracy. Co będzie za rok? Zobaczymy".
Najprostsze może okazać się przyciągnięcie posła Wojciecha Mojzesowicza, który był już wcześniej w Samoobronie i PiS. "Zasłynął" sporami z Andrzejem Lepperem oraz udziałem w aferze taśmowej, gdy dał się nagrać podczas oferowania Renacie Beger stanowisk w zamian za przejście z Samoobrony do PiS.

Źródło: Rzeczpospolita, gazeta.pl, onet.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania