Jurek: Jesteśmy gotowi współpracować nie tylko z LPR

Marek Jurek w wywiadzie udzielonym wydawanemu w Stalowej Woli tygodnikowi Sztafeta pytany o ścisłą współpracę z Ligą Polskich Rodzin powiedział: "Rozmawiałem z premierem Giertychem. Jest zainteresowany współpracą i my też jesteśmy gotowi współpracować nie tylko z LPR, ale z każdym ugrupowaniem prawicowym. Jednak nie na zasadzie „wcielenia”, ponieważ budujemy własne struktury organizacyjne i zamierzamy stworzyć odrębną partię chrześcijańsko-konserwatywną, działającą przede wszystkim na rzecz ochrony życia i praw rodziny.

Lider Prawicy Rzeczypospolitej zadeklarował, iż od LPR oczekuje "więcej odpowiedzialności, mniej agresji", gdyż jego zdaniem "Każdy, kto interesuje się życiem publicznym bez problemu dostrzega różnice pomiędzy Prawicą Rzeczypospolitej a Ligą Polskich Rodzin. Nie jesteśmy partią protestu, nie akceptujemy agresji w życiu publicznym. Chcemy, by nasze państwo prowadziło politykę praw rodziny, budowało współpracę na rzecz wartości chrześcijańskich w Europie, chroniło społeczeństwo przed demoralizacją. Opowiadamy się za polityką solidarności, która zobowiązuje do współpracy i szacunku dla partnerów, a w gospodarce – za odpowiedzialnością budżetową."

Nowa partia byłego marszałka Sejmu jest nastawiona "na współpracę całej prawicy, a nie na tworzenie konfliktów politycznych, których w Polsce jest tak dużo, że utrudniają rozwiązywanie problemów społecznych."

Źródło: sztafeta.pl - wywiad ukazał się w numerze 24 tygodnika z 14 czerwca 2007

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania