PR i PSL: mniejsze podatki dla wychowujących dzieci

Koło Prawicy Rzeczypospolitej wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym przedstawiło w piątek projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, według którego osoby wychowujące dzieci otrzymałyby prawo do powiększenia kwoty wolnej od podatku o 3015 PLN na każde dziecko. Przepis ten działałby wstecz i miałby obowiązywać od 1 stycznia 2007 roku.

Według Marka Jurka propozycja jest odpowiedzią na na czwartkową wypowiedź minister finansów Zyty Gilowskiej, która deklarowała otwartość rządu na możliwość obniżenia podatków dla rodzin wychowujących dzieci. "Projekt nasz zakłada realne i zgodne z wczorajszymi deklaracjami zmniejszenie podatków dla rodzin wychowujących dzieci, w zależności od liczby dzieci pozostających na utrzymaniu" - mówił lider Prawicy Rzeczypospolitej podczas piątkowej konferencji w Sejmie.

Artur Zawisza natomiast wyjaśniał: "To jest projekt, który mówi o tym, że podatnik wychowujący dzieci może od sumy swoich dochodów odliczyć kwotę w wysokości 3015 zł na każde wychowywane dziecko" i dodawał "To znaczy, że kwota wolna od podatku, nie będzie liczona tak jak dotychczas na pojedynczego podatnika, ale na każdego członka rodziny, to co jest tym novum - na każde dziecko w rodzinie wychowującej dzieci".

Waldemar Pawlak (prezes PSL) swojej poparcie dla projektu Prawicy RP uzasadniał tym, że spowoduje on radykalne obniżki podatków dla rodzin. Zdaniem Pawlaka "Niskie dochody mogą być w ogóle nie opodatkowane, a wzrost PKB może być przekazany tym, którzy naprawdę tego potrzebują. Ta inicjatywa zasługuje na poparcie".

Źródło: marekjurek.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania