Artur Zawisza

Druga Liga - Liga Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej w wyborach 21 października 2007 roku wystartuje w ramach komitetu wyborczego Liga Prawicy Rzeczypospolitej. Oprócz partii Marka Jurka w jego skład weszły Liga Polskich Rodzin oraz Unia Polityki Realnej Janusza Korwina Mikke - poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie poseł LPR Robert Strąk i poseł Prawicy Rzeczypospolitej Artur Zawisza.

Główne cele, jakie stawia sobie komitet wyborczy Ligi Prawicy Rzeczypospolitej to:

Zawisza: zwiększyć kwotę odliczenia od podatku

W czasie sejmowej debaty nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku od osób fizycznych posłowie Szymon Pawłowski w imieniu Ligi Polskich Rodzin i Artur Zawisza w imieniu Prawicy Rzeczypospolitej zgłosili poprawkę, która zwiększa kwotę odliczenia od podatku z kwoty 572,54 zł, do 1145,08 zł.

KIG i "Solidarność" popierają ulgi prorodzinne

Jak informuje na swojej stronie poseł Artur Zawisza przedsiębiorcy i związki zawodowe popierają projekt ustawy o ulgach prorodzinnych. Krajowa Izba Gospodarcza (KIG) oraz Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" pozytywnie oceniły projekt ustawy o ulgach prorodzinnych złożony przez koło poselskie Prawicy Rzeczypospolitej. Krajowa Izba Gospodarcza uważa, że zaproponowane rozwiązanie stanowi najlepszy podatkowy instrument realizacji polityki prorodzinnej.

Artur Zawisza w więzieniu...

przesłucha skruszonego gangstera. Najprawdopodobniej Artur Zawisza wraz z całą bankową komisją śledczą wybierze się do aresztu, gdzie przebywa Wiesław Michalski ps. Olsen. Według "Wprost" już niedługo pojawi się wniosek o taką właśnie formę przesłuchania świadka, a następnie członkowie komisji trafią na czas przesłuchania za kratki.

Zamość: bliżej do Jurka niż do Dudzińskiego

Zamość wyrasta na silny punkt na mapie struktur Prawicy Rzeczypospolitej. Z podzielonego PiS wystąpił były prezydent Zamościa Marek Grzelaczyk, który o swojej decyzji mówi "Gazecie": "Nie ukrywam tego, że zamierzam wstąpić do partii Marka Jurka. Wywodzę się z tego samego środowiska ZChN i poglądy prezentowane przez lidera Prawicy Rzeczypospolitej są mi bliskie. Kiedy on opuszczał PiS, poczułem naturalną potrzebę przyłączenia się do niego".

PR i PSL: mniejsze podatki dla wychowujących dzieci

Koło Prawicy Rzeczypospolitej wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym przedstawiło w piątek projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, według którego osoby wychowujące dzieci otrzymałyby prawo do powiększenia kwoty wolnej od podatku o 3015 PLN na każde dziecko. Przepis ten działałby wstecz i miałby obowiązywać od 1 stycznia 2007 roku.

Sejm: PR za częściową rezygnacją z obnizania składek

Połączone sejmowe komisje finansów i polityki społecznej przeprowadziły we wtorek (12 czerwca 2007) pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy obniżającej od 1 lipca 2007 r. składkę rentową o 3%. Większość posłów opowiedziała się za skierowaniem projektu nowelizacji do drugiego czytania w kształcie zaproponowanym przez rząd, jednak w dyskusji pojawiały się propozycje poprawek. Artur Zawisza w imieniu Prawicy Rzeczypospolitej domagał się częściowej rezygnacji z obniżenia składek i zwiększenia ulg prorodzinnych.

Zawisza pełnomocnikiem w Warszawie

W sobotę w Warszawie odbyła się pierwsza regionalna konferencja warszawska Prawicy Rzeczypospolitej. W spotkaniu działaczy nowej partii wzięło udział około 100 osób, a efektem dyskusji było między innymi powołanie posła Artura Zawiszy na stanowisko pełnomocnika regionalnego. Kolejna tego typu konferencja jest przewidziana w Częstochowie.

Dorn: Zawisza w komisji zgodnie z prawem

Marszałek Sejmu w piątek poinformował, że Artur Zawisza jest członkiem komisji bankowej zgodnie z prawem. Decyzja o jego pozostaniu w składzie tej komisji leży natomiast w rękach klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Problem obecności posła Prawicy Rzeczypospolitej wśród śledczych związany jest z zapisem ustawy o sejmowej komisji śledczej, która mówi, że w skład komisji wchodzą członkowie klubów i kół poselskich mających swoją reprezentację w Konwencie Seniorów.

PR: 6% PKB na ochronę zdrowia

Artur Zawisza i Dariusz Kłeczek na wczorajszej - związanej z trwającym strajkiem lekarzy - konferencji prasowej w Sejmie przedstawili postulaty i propozycje Prawicy Rzeczpospolitej dotyczące ochrony zdrowia. Główne założenia reformy proponowanej przez PR to: zwiększenie budżetowych nakładów na ochronę zdrowia do 6% PKB w ciągu maksymalnie 4 lat, stworzenie spisu świadczeń gwarantowanych dostępnych bezpłatnie, stworzenie warunków do istnienia konkurencji między placówkami służby zdrowia (równe traktowanie podmiotów publicznych i prywatnych).

Poza tym partia Marka Jurka proponuje:

Subskrybuj zawartość