Marek Jurek

Pierwsza debata wyborcza 2010 - Marek Jurek kontra Andrzej Olechowski

Pierwsza debata w tegorocznych wyborach prezydenckich odbędzie się 16 maja 2010 roku o 16:00 w Krakowie. Wezmą w niej udział tylko dwaj kandydaci - Marek Jurek i Andrzej Olechowski. Relacje z tego wydarzenia będzie można śledzić na żywo w TVN24. Czy to będzie pierwsza z wielu debat poprzedzających pierwszą turę wyborów? Zobaczymy.

Jurek: do Senatu z Piotrkowa, a nie do Sejmu z Warszawy

Marek Jurek odrzucił złożoną przez Romana Giertycha propozycję startu do Sejmu z pierwszego miejsca na warszawskiej liście Ligi Polskich Rodzin i wystartuje do Senatu z okręgu piotrkowskiego. Serwis tvn24.pl poinformował, że lider Prawicy Rzeczpospolitej ogłosił dziś oficjalnie w Piotrkowie Trybunalskim swoją decyzję.

J. Kaczyński o Jurku: człowiek nie krowa, poglądy zmienia

W dzisiejszych "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński wyraził swoje zdziwienie powstaniem Ligi Prawicy Rzeczypospolitej z udziałem partii Marka Jurka. Premier przypominał, że "Marek Jurek niezwykle ostro wypowiadał się o LPR, ale cóż, człowiek nie krowa, poglądy zmienia" - podsumował.

GW: Jurek wystartuje do Senatu z Częstochowy

Częstochowscy dziennikarze "Gazety Wyborczej" postanowili jeszcze przed decyzją o samorozwiązaniu Sejmu poszukać kandydatów do nowego parlamentu. Wśród efektów swojego "śledztwa" za hit uznali informację, że Marek Jurek prawdopodobnie wystartuje z Częstochowy do Senatu. Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w regionie - Włodzimierz Skalik - potwierdził, że partia zamierza skupić się na walce o miejsca w Senacie, ale na temat kandydowania lidera mówi tylko: "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam".

Jurek do Senatu, decyzja o koalicji w przyszłym tygodniu

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Marek Jurek ogłosił, że o tym, czy Prawica wystartuje w przedterminowych wyborach samodzielnie, czy też w koalicji z innymi partiami poinformuje w przyszłym tygodniu, gdy skrócenie obecnej kadencji Sejmu stanie się faktem. Lider Prawicy Rzeczypospolitej natomiast będzie kandydował do Senatu.

Jurek: Politycy nie powinni być zakładnikami partii

Większościowa ordynacja do Sejmu i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa to kolejne punkty programu Prawicy Rzeczypospolitej przedstawione dziś na konferencji prasowej przez Marka Jurka i Artura Zawiszę.

Jurek: PR z PSL? - doniesienia prasowe wyprzedzają wypadki

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Marek Jurek sprostował pojawiające się od soboty informacje na temat wspólnych list z Polskim Stronnictwem Ludowym. "Są to doniesienia prasowe, które wyprzedzają wypadki" - mówił "ND" były marszałek Sejmu.

Jurek: rozumiem nostalgię "wypędzonych"

Podczas dyskusji w studio TVN 24 na temat roszczeń Niemców wypędzonych z terenów należących obecnie do Polski Marek Jurek powiedział: "W Niemczech państwo wspiera obecnie pokolenie wnuków wypędzonych. Ja rozumiem nostalgię, tęsknotę do stron rodzinnych, bo to problem ludzki, ale to wszystko pojawia się w atmosferze oskarżeń. (...) Niemcom chodzi o rewizję historii i moralności." Zdaniem lidera Prawicy Rzeczypospolitej "W Europie sprawa wypędzonych nie ma analogii, podczas gdy na świecie jest taka analogia – to kwestia palestyńska".

Wprost: PR do wyborów pójdzie razem z PSL

Według internetowego wydania tygodnika "Wprost" Polskie Stronnictwo Ludowe i Prawica Rzeczypospolitej wystartują razem w najbliższych wyborach parlamentarnych. Rzecznik PR - Szymon Ruman - potwierdza, iż są prowadzone rozmowy z PSL, jednak dodaje: nic nie jest postanowione, ale to możliwy wariant. PSL jest otwarte, my też, z rozmów z różnymi ugrupowaniami wariant z PSL wygląda najpoważniej.

Jurek: Wygrana PO to ryzyko rządów postkomunistyczno-liberalnych

Marek Jurek dla portalu Wirtualna Polska skomentował wyniki przygotowanego na zlecenie "Dziennika" sondażu TNS OBOP*. Zdaniem Lidera Prawicy Rzeczypospolitej "Platforma dodaje sobie animuszu - przed wyborami każda partia chce dążyć do najlepszego wyniku i jest to naturalne, że oni też chcieliby rządzić samodzielnie. Pytanie czy jest to cel realny? To się nie udało nawet na dużej fali w 2001 roku SLD, AWS w 1997 i niewiele wskazuje na to, by jakaś partia była do tego zdolna. Niestety wygrana PO to ogromne ryzyko rządów postkomunistyczno-liberalnych.

Subskrybuj zawartość