Program

Druga Liga - Liga Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej w wyborach 21 października 2007 roku wystartuje w ramach komitetu wyborczego Liga Prawicy Rzeczypospolitej. Oprócz partii Marka Jurka w jego skład weszły Liga Polskich Rodzin oraz Unia Polityki Realnej Janusza Korwina Mikke - poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie poseł LPR Robert Strąk i poseł Prawicy Rzeczypospolitej Artur Zawisza.

Główne cele, jakie stawia sobie komitet wyborczy Ligi Prawicy Rzeczypospolitej to:

Jurek: Politycy nie powinni być zakładnikami partii

Większościowa ordynacja do Sejmu i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa to kolejne punkty programu Prawicy Rzeczypospolitej przedstawione dziś na konferencji prasowej przez Marka Jurka i Artura Zawiszę.

Tezy programu gospodarczego Prawicy Rzeczypospolitej

Dziś na konferencji prasowej w Sejmie Artur Zawisza przedstawił założenia do programu gospodarczego Prawicy Rzeczypospolitej. Zapraszam do zapoznania się z nimi i przedstawiania swoich uwag poprzez funkcję odpowiedz:

NARODOWY KAPITALIZM
TEZY DO PROGRAMU GOSPODARCZEGO
PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ

PR: 6% PKB na ochronę zdrowia

Artur Zawisza i Dariusz Kłeczek na wczorajszej - związanej z trwającym strajkiem lekarzy - konferencji prasowej w Sejmie przedstawili postulaty i propozycje Prawicy Rzeczpospolitej dotyczące ochrony zdrowia. Główne założenia reformy proponowanej przez PR to: zwiększenie budżetowych nakładów na ochronę zdrowia do 6% PKB w ciągu maksymalnie 4 lat, stworzenie spisu świadczeń gwarantowanych dostępnych bezpłatnie, stworzenie warunków do istnienia konkurencji między placówkami służby zdrowia (równe traktowanie podmiotów publicznych i prywatnych).

Poza tym partia Marka Jurka proponuje:

PR: najważniejsze zadania dla rządu

Wyprzedzając spotkanie liderów partii wchodzących w skład rządzącej koalicji Marek Jurek przedstawił wczoraj listę spraw, którymi zdaniem Prawicy Rzeczypospolitej powinien się zająć rząd. Do priorytetów rządu, koalicji oraz parlamentarnej większości powinny według PR należeć: wydłużenie urlopów macierzyńskich oraz zmniejszenie podatków dla rodzin wychowujących dzieci w Polsce i obrona obecności wartości chrześcijańskich w konstytucji Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej.

Zawisza: wkrótce program gospodarczy

W piątek Artur Zawisza zapowiedział, że już wkrótce Prawica Rzeczypospolitej zaprezentuje główne tezy swojego programu gospodarczego opartego na "zdroworozsądkowym i wolnorynkowym myśleniu". Obecnie założenia te są konsultowane z ekspertami m.in. Andrzejem Mikoszem, Tomaszem Gruszeckim, Cezarym Mechem, Mirosławem Barszczem i Jerzym Zdrzałką.

Subskrybuj zawartość