PR: najważniejsze zadania dla rządu

Wyprzedzając spotkanie liderów partii wchodzących w skład rządzącej koalicji Marek Jurek przedstawił wczoraj listę spraw, którymi zdaniem Prawicy Rzeczypospolitej powinien się zająć rząd. Do priorytetów rządu, koalicji oraz parlamentarnej większości powinny według PR należeć: wydłużenie urlopów macierzyńskich oraz zmniejszenie podatków dla rodzin wychowujących dzieci w Polsce i obrona obecności wartości chrześcijańskich w konstytucji Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej.

Były marszałek Sejmu przypomniał, że większość postulatów jego partii przed wyborami była w programie PiS. Znajdowały się tam m.in. pomysł wydłużenia urlopów macierzyńskich i zmniejszenia podatków osobistych dla rodzin z dwójką dzieci o 1800 zł w skali roku, a dla większych rodzin jeszcze bardziej. "Te zmiany nie nastąpiły, a powinny nastąpić, bowiem wiążą się ze zobowiązaniami społecznymi, jakie nałożyli na nas wyborcy wybierając tę większość parlamentarną" - stwierdził lider Prawicy RP.

PR oczekuje od rządu dołożenia wszelkich starań, aby zapewnić obecność wartości chrześcijańskich w konstytucji Unii Europejskiej. Marek Jurek przedstawił poglądy Prawicy Rzeczypospolitej następująco: "Uważamy, że trzeba bardzo stanowczo i cierpliwie mówić o potrzebie przypomnienia, że wartości chrześcijańskie są konstytutywne dla cywilizacji europejskiej".

Poza tym lider nowej partii powrócił do postulatów zgłaszanych już wcześniej, czyli odwołań od wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i zakazu pornografii.

Źródło: marekjurek.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania