PR popiera obronę pozycji Polski w UE

Podczas sejmowej debaty nad nad informacją rządu o stanowisku Polski przed przyszłotygodniowym szczytem Unii Europejskiej w Brukseli Marek Jurek zadeklarował poparcie przez koło Prawicy Rzeczypospolitej zaproponowanej przez rząd wersji stanowiska naszego kraju w sprawie zmiany systemu głosowania w Radzie UE. Prawica RP domaga się jednak obecności w nowym traktacie europejskim odniesienia do wartości chrześcijańskich.

"Prawica Rzeczypospolitej zdecydowanie popiera starania o obronę pozycji Polski w Unii Europejskiej" mówił Marek Jurek i podkreślał, że propozycja Polski w sprawie systemu pierwiastkowego już jest kompromisem, gdyż obowiązującym dziś w Unii Europejskiem prawem jest traktat z Nicei, zgodnie z którym Polska ma znacznie silniejszą pozycję niż ta, która została zaproponowana w eurokonstytucji. Lider Prawicy Rzeczypospolitej zapewnił również, że "Za każdym razem, kiedy rząd będzie podejmował działania w obronie praw i interesów Polski, będziemy (PR) te działania wspierać".

Po raz kolejny były marszałek Sejmu zwrócił się do rządu Jarosława Kaczyńskiego o to, by domagał się zapisania w nowym traktacie unijnym odniesienia do wartości chrześcijańskich. Brak tego zapisu w Deklaracji Berlińskiej Marek Jurek uznał za wyraz "ustępstwa wobec szalejącej w Europie chrystofobii" i dodał: "To ustępstwo nie może się już powtórzyć", gdyż chrześcijańskie wartości to "najsilniejszy zwornik, który łączy narody Europy".

Źródło: marekjurek.pl

Odpowiedzi

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.

Użyłam fragmentu z tej strony

Użyłam fragmentu z tej strony w poście na swoim blogu. Oczywiście napisałam źródło. Zapraszam.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania