Zdrowie

Wiśniewska: zła wycena świadczeń to przyczyna problemów

Należący do Prawicy Rzeczypospolitej lekarze: Lucyna Wiśniewska i Dariusz Kłeczek przedstawili dziś w Sejmie pomysły swojej partii na rozwiązanie problemów służby zdrowia. Wśród postulatów pojawiły się dotyczące służby zdrowia postulaty Prawicy Rzeczypospolitej zgłaszane już na początku czerwca.

Główne propozycje partii Marka Jurka to:

Kłeczek: jako lekarz sceptycznie podchodzę do strajku

"Protest wszystkich pracowników służby zdrowia, w tym także protest lekarzy związany z niskimi zarobkami, utrudnieniami w specjalizacji, brakiem środków na ratowanie zdrowia i życia, naprawdę doskonale rozumiemy" - mówi Dariusz Kłeczek w rozmowie z Magdaleną M. Stawarską, która ukazała się 2 czerwca w "Naszym Dzienniku". i dodaje "ideę protestu i jego cele na pewno popieramy. Jako lekarz bardzo sceptycznie podchodzę natomiast do strajku, bo mimo że jego forma jest taka, żeby nikt w stanie zagrożenia zdrowia i życia nie był pozbawiony opieki lekarskiej, to jednak te obawy i lęki pozostają."

PR: 6% PKB na ochronę zdrowia

Artur Zawisza i Dariusz Kłeczek na wczorajszej - związanej z trwającym strajkiem lekarzy - konferencji prasowej w Sejmie przedstawili postulaty i propozycje Prawicy Rzeczpospolitej dotyczące ochrony zdrowia. Główne założenia reformy proponowanej przez PR to: zwiększenie budżetowych nakładów na ochronę zdrowia do 6% PKB w ciągu maksymalnie 4 lat, stworzenie spisu świadczeń gwarantowanych dostępnych bezpłatnie, stworzenie warunków do istnienia konkurencji między placówkami służby zdrowia (równe traktowanie podmiotów publicznych i prywatnych).

Poza tym partia Marka Jurka proponuje:

Subskrybuj zawartość