Dariusz Kłeczek

Wiśniewska: zła wycena świadczeń to przyczyna problemów

Należący do Prawicy Rzeczypospolitej lekarze: Lucyna Wiśniewska i Dariusz Kłeczek przedstawili dziś w Sejmie pomysły swojej partii na rozwiązanie problemów służby zdrowia. Wśród postulatów pojawiły się dotyczące służby zdrowia postulaty Prawicy Rzeczypospolitej zgłaszane już na początku czerwca.

Główne propozycje partii Marka Jurka to:

Kłeczek: antykoncepcja nie rozwiąże problemu

Komentując apel Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny skierowany do wicepremiera Romana Giertycha, by zagwarantował nastolatkom na koloniach i obozach dostęp do antykoncepcji po stosunku bez recepty Dariusz Kłeczek powiedział: "Antykoncepcja ani przed, ani po nie rozwiąże tego problemu. Najważniejsza jest edukacja młodych ludzi do życia w czystości".

Pięćdziesiąte urodziny Dariusza Kłeczka

Dziś, czyli 20 czerwca 2007 roku, jeden z członków założycieli Prawicy Rzeczypospolitej - Dariusz Kłeczek kończy 50 lat. Pragnę więc z tej okazji złożyć serdeczne życzenia osobie, którą Wikipedia przedstawia jako polskiego lekarza, polityka, działacza społecznego, związkowego i samorządowego, senatora i posła. Zapraszam do przyłączenia się do życzeń.

Nie można zatrudniać tylko dyspozycyjnych

Podczas debaty na temat polityki kadrowej rządu Marek Jurek podkreślał, że aktywność w partii politycznej oraz dyspozycyjność, nie mogą być kryteriami decydującymi o zatrudnianiu ludzi. Lider Prawicy Rzeczypospolitej mówił: "Nie ma problemu, gdy państwo chce prowadzić politykę kadrową faworyzując jakąś grupę społeczną, np. młodzież, ale sytuacja staje się chora w momencie, gdy młody człowiek jest dobry dopóki jest dyspozycyjny, a jak to się zmienia, przestaje być dobry."

Marek Jurek w Stalowej Woli

Marek Jurek gościł w Stalowej Woli, gdzie m.in. przedstawił pełnomocników Prawicy Rzeczypospolitej w województwie podkarpackim. Lider Prawicy Rzeczpospolitej, będąc Marszałkiem Sejmu RP, objął honorowym patronatem Festiwal Kultury Chrześcijańskiej "Eutrapelia", odbywający się w tym roku pod hasłem "Ojczyzno moja - Polsko - oto jestem". W środę, 6 czerwca br. Marek Jurek uczestniczył w Koncercie Galowym X Festiwalu.

Kłeczek: jako lekarz sceptycznie podchodzę do strajku

"Protest wszystkich pracowników służby zdrowia, w tym także protest lekarzy związany z niskimi zarobkami, utrudnieniami w specjalizacji, brakiem środków na ratowanie zdrowia i życia, naprawdę doskonale rozumiemy" - mówi Dariusz Kłeczek w rozmowie z Magdaleną M. Stawarską, która ukazała się 2 czerwca w "Naszym Dzienniku". i dodaje "ideę protestu i jego cele na pewno popieramy. Jako lekarz bardzo sceptycznie podchodzę natomiast do strajku, bo mimo że jego forma jest taka, żeby nikt w stanie zagrożenia zdrowia i życia nie był pozbawiony opieki lekarskiej, to jednak te obawy i lęki pozostają."

PR: 6% PKB na ochronę zdrowia

Artur Zawisza i Dariusz Kłeczek na wczorajszej - związanej z trwającym strajkiem lekarzy - konferencji prasowej w Sejmie przedstawili postulaty i propozycje Prawicy Rzeczpospolitej dotyczące ochrony zdrowia. Główne założenia reformy proponowanej przez PR to: zwiększenie budżetowych nakładów na ochronę zdrowia do 6% PKB w ciągu maksymalnie 4 lat, stworzenie spisu świadczeń gwarantowanych dostępnych bezpłatnie, stworzenie warunków do istnienia konkurencji między placówkami służby zdrowia (równe traktowanie podmiotów publicznych i prywatnych).

Poza tym partia Marka Jurka proponuje:

Dariusz Kłeczek z niepełnosprawnymi

Poseł Prawicy Rzeczypospolitej Dariusz Kłeczek wziął udział w zorganizowanej przez tarnobrzeskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym międzynarodowej konferencji "Integracja zawodowa i społeczna oraz edukacja osób niepełnosprawnych". która odbyła się w ostatnich dniach maja 2007 w zamku w Baranowie Sandomierskim.

Podkarpackie: Kłeczek w Tarnobrzegu, Rzeszów bez pełnomocnika

Dariusz Kłeczek jest liderem Prawicy Rzeczypospolitej na Podkarpaciu i pełnomocnikiem partii w powiecie tarnobrzeskim. Terenowe struktury w województwie tworzą głównie byli działacze PiS i LPR, zaś w stolicy województwa - Rzeszowie - ciągle nie ma osoby, która zajęłaby się organizowaniem partii. Zdaniem Kłeczka w regionie jest już 300 osób gotowych dołączyć do Marka Jurka i jego Prawicy RP.

3 maja: Dariusz Kłeczek złożył kwiaty w Tarnobrzegu

Dariusz Kłeczek wziął udział w trzeciomajowych uroczystościach na placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Złożył kwiaty przed pomnikiem Bartosza Głowackiego wraz z przedstawicielami władz miasta, kombatantami, delegacjami szkół, zakładów pracy, związków i organizacji.

Subskrybuj zawartość