LPR

Jurek: do Senatu z Piotrkowa, a nie do Sejmu z Warszawy

Marek Jurek odrzucił złożoną przez Romana Giertycha propozycję startu do Sejmu z pierwszego miejsca na warszawskiej liście Ligi Polskich Rodzin i wystartuje do Senatu z okręgu piotrkowskiego. Serwis tvn24.pl poinformował, że lider Prawicy Rzeczpospolitej ogłosił dziś oficjalnie w Piotrkowie Trybunalskim swoją decyzję.

PGB: Druga LPR może liczyć na 6%

Przeprowadzony w dniach 6-7 września 2007 przez Polską Grupę Badawczą* sondaż daje połączonym siłom Ligi Polskich Rodzin i Unii Polityki Realnej 6% głosów. W sondażu wystąpiły razem tylko UPR i LPR, gdyż dopiero 10 września ogłoszono wspólny start trzech ugrupowań.

Brudziński: LPR to rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni

Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości - Joachim Brudziński - w Radiu Maryja stwierdził, iż powstanie komitetu wyborczego Ligi Prawicy Rzeczypospolitej "to rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni życia politycznego" przez LPR, Prawicę Rzeczpospolitej i Unię Polityki Realnej. Zdaniem Brudzińskiego "Jest to rozpaczliwa próba zbierania tych promili głosów do tego, żeby próg wyborczy przekroczyć".

Druga Liga - Liga Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej w wyborach 21 października 2007 roku wystartuje w ramach komitetu wyborczego Liga Prawicy Rzeczypospolitej. Oprócz partii Marka Jurka w jego skład weszły Liga Polskich Rodzin oraz Unia Polityki Realnej Janusza Korwina Mikke - poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie poseł LPR Robert Strąk i poseł Prawicy Rzeczypospolitej Artur Zawisza.

Główne cele, jakie stawia sobie komitet wyborczy Ligi Prawicy Rzeczypospolitej to:

Prawica RP wobec LiS, czyli połączenia LPR i Samoobrony

Prawica Rzeczypospolitej nie pozostaje bierna wobec deklaracji Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony o połączeniu się w jedną partię "LiS". Członkowie Prawicy Rzeczypospolitej dostrzegają wyraźną rozbieżność w głoszonych przez obie partie poglądach i w decyzji o ich połączeniu dopatrują się wyłącznie troski o interesy partyjne.

Jurek: Nie ma negocjacji z LPR

Przy okazji przełożenia kongresu Ligi Polskich Rodzin na czerwiec pojawiły się informacje o tym, że powodem przesunięcia terminu są trwające rozmowy o współpracy z Prawicą Rzeczypospolitej. Marek Jurek odrzucił jednak takie sugestie i powiedział PAP, że pomiędzy partiami są "normalne kontakty jak między ugrupowaniami parlamentarnymi", lecz "nie ma negocjacji". "W parlamencie trzeba rozmawiać" - podsumował.

Subskrybuj zawartość