Jurek: Politycy nie powinni być zakładnikami partii

Większościowa ordynacja do Sejmu i zniesienie finansowania partii politycznych z budżetu państwa to kolejne punkty programu Prawicy Rzeczypospolitej przedstawione dziś na konferencji prasowej przez Marka Jurka i Artura Zawiszę.

Były marszałek Sejmu deklarował: "będziemy walczyć o zmianę zasad polskiej polityki, o to by Polacy wybierali bezpośrednio swoich przedstawicieli", gdyż obecnie politycy są zakładnikami swoich partii, pomimo tego, iż powinno być odwrotnie. Artur Zawisza wyraził nawet opinię, że np. w PiS największe szanse na karierę mają "wieczni potakiwacze". Jego zdaniem "Prokurator Janusz Kaczmarek jest doskonałym produktem cywilizacji pisowskiej, bo w Prawie i Sprawiedliwości nie było miejsca dla Marka Jurka, a swoje powiększające się kłopoty mieli Radosław Sikorski, Kazimierz Marcinkiewicz i Paweł Zalewski"

Według Pawicy Rzeczypospolitej należy dać działaczom partii szansę na sprawowanie kontroli nad działaniami formacji politycznych, do których należą, i ich liderów.

Innym celem Prawicy w tej lub przyszłej kadencji Parlamentu będzie zniesienie finansowania partii z budżetu. Marek Jurek zapowiada: "Będziemy również walczyć o zmianę finansowania partii politycznych, bo dzisiejszy system, tworzący to pięcioletnie poczucie bezpieczeństwa od wyborów prowadzi do demoralizacji politycznej i prowadzi do tego, że liderzy partyjni uważają, że ze swoimi partiami mogą zrobić wszystko".

Źródło: onet.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania