PGB: Druga LPR może liczyć na 6%

Przeprowadzony w dniach 6-7 września 2007 przez Polską Grupę Badawczą* sondaż daje połączonym siłom Ligi Polskich Rodzin i Unii Polityki Realnej 6% głosów. W sondażu wystąpiły razem tylko UPR i LPR, gdyż dopiero 10 września ogłoszono wspólny start trzech ugrupowań.

Według badań w wyłonionym w przedterminowych wyborach Sejmie zasiadłoby 5 ugrupowań. Obok połączonych LPR i UPR do Sejmu weszliby przedstawiciele PO, PiS, LiD oraz PSL, które mogłyby liczyć kolejno na następujące poparcie: Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość - po 33%, Lewica i Demokraci - 16% oraz PSL - 6% głosów. Poza parlamentem znalazłaby się między innymi Samoobrona oraz Krajowa Partia Emerytów i Rencistów.

Prognozowany przez PGB podział mandatów po wyborach 21 października 2007 wygląda następująco: Platforma Obywatelska 175 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 171 mandatów, Lewica i Demokraci 68 mandatów, Liga Polskich Rodzin i Unia Polityki Realnej 23 mandaty, Polskie Stronnictwo Ludowe 21 mandatów, Mniejszość Niemiecka 2 mandaty.

* Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-7 września 2007 metodą wywiadu ulicznego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1012 osób powyżej 18 roku życia przez Polską Grupę Badawczą.

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania