Sondaże

7% dla Ligi Prawicy Rzeczypospolitej

Przeprowadzony w dniach 13-14 września 2007 przez Polską Grupę Badawczą* sondaż daje Lidze Prawicy Rzeczypospolitej 7% głosów i 28 mandatów w Sejmie. Liga Prawicy Rzeczypospolitej to wspólna lista LPR, UPR i Prawicy Rzeczypospolitej.

PGB: Druga LPR może liczyć na 6%

Przeprowadzony w dniach 6-7 września 2007 przez Polską Grupę Badawczą* sondaż daje połączonym siłom Ligi Polskich Rodzin i Unii Polityki Realnej 6% głosów. W sondażu wystąpiły razem tylko UPR i LPR, gdyż dopiero 10 września ogłoszono wspólny start trzech ugrupowań.

Jurek: Wygrana PO to ryzyko rządów postkomunistyczno-liberalnych

Marek Jurek dla portalu Wirtualna Polska skomentował wyniki przygotowanego na zlecenie "Dziennika" sondażu TNS OBOP*. Zdaniem Lidera Prawicy Rzeczypospolitej "Platforma dodaje sobie animuszu - przed wyborami każda partia chce dążyć do najlepszego wyniku i jest to naturalne, że oni też chcieliby rządzić samodzielnie. Pytanie czy jest to cel realny? To się nie udało nawet na dużej fali w 2001 roku SLD, AWS w 1997 i niewiele wskazuje na to, by jakaś partia była do tego zdolna. Niestety wygrana PO to ogromne ryzyko rządów postkomunistyczno-liberalnych.

GfK Polonia: Bez szans na przekroczenie progu

Przeprowadzony przez GfK Polonia* na zlecenie "Rzeczpospolitej" sondaż pokazuje, że choć 23% Polaków jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje to Prawica Rzeczypospolitej cieszy się zbyt małym poparciem, by wejść do Parlamentu.

Według badań w wyłonionym jesienią Sejmie zasiadłyby tylko 3 partie: PO, PiS i LiD, które w wyborach mogłyby liczyć na następujące poparcie: Platforma Obywatelska - 32%, Prawo i Sprawiedliwość - 24% oraz Lewica i Demokraci - 9% Polaków.

Zaufanie Polaków do Marka Jurka

Polacy nadal ufają Jurkowi?! Przeprowadzone w lipcu badania CBOS wskazują, że największym zaufaniem Polaków cieszy się Minister zdrowia Zbigniew Religa, któremu ufa 61% badanych. Drugie miejsce ma natomiast Zbigniew Ziobro (54%).

Prowokacja CBA i odwołanie Leppera a poparcie dla partii politycznych

Odwołanie Andrzeja Leppera ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa z powodu podejrzenia o korupcję oraz związana z tym prowokacja CBA wpłynęły na opinie wyborców. Przeprowadzony dla TVN24 sondaż wskazuje wzrost poparcia dla PO i spadek poparcia dla PiS. Tymczasem poparcie dla Prawicy Rzeczypospolitej utrzymuje się na poziomie 1%.

PGB: PR znów nieuwzględniona

TVP zaprezentowała dziś wyniki kolejnego sondażu*, który nie uwzględnia ze względu na zbyt niskie poparcie Prawicy Rzeczypospolitej. Według badania PGB poparcie dla partii Marka Jurka jest śladowe i podczas publikacji wyników pominięto ją.

CBOS: spadek zaufania do Marka Jurka

Czerwcowa edycja przygotowanego przez CBOS* rankingu zaufania do polityków przyniosła spadek zaufania do lidera Prawicy Rzeczypospolitej. Marek Jurek, który w maju cieszy się zaufaniem 37% badanych w ciągu miesiąca stracił 2% i obecnie zaufanie do niego zadeklarowało 35% ankietowanych. W tym samym okresie odsetek osób deklarujących swoją nieufność wzrósł o 5 punktów procentowych - w czerwcu 26% badanych zadeklarowało, iż nie ufa byłemu marszałkowi Sejmu, zaś w maju osób nie ufających mu było tylko 21%.

PBS: Może już być tylko lepiej

Według najnowszego sondażu PGB DGA Prawica Rzeczypospolitej ma zerowe poparcie. Jest to najgorszy wynik partii Marka Jurka spośród wszystkich dotychczasowych badań preferencji wyborców i pewne jest jedno: gorzej już PR nie wypadnie - może być już tylko lepiej.

GfK Polonia: Tylko 1% - po raz kolejny

Gdy po zwycięstwie nadchodzi czas świętowania, często pojawia się melodia "i jeszcze jeden, i jeszcze raz..." Jednak sondaż GfK Polonia* po raz kolejny nie zapowiada sukcesu Prawicy Rzeczypospolitej. Marek Jurek i jego zwolennicy patrząc na wyniki przygotowanego dla "Rzeczypospolitej" badania mogą tylko ze smutkiem zanucić "ech, tylko jeden - kolejny raz".

Subskrybuj zawartość