Partia

Na skróty:

Oświadczenie PR w związku z kryzysem rządowym

OŚWIADCZENIE PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ W ZWIĄZKU Z KRYZYSEM RZĄDOWYM

Start oficjalnej strony Prawicy Rzeczypospolitej

Dziś pod adresem http://www.prawicarzeczypospolitej.org ruszył oficjalny serwis partii Prawica Rzeczypospolitej. Na starcie zawiera kilka błędów, ale samo jego pojawienie się w sieci dwa miesiące po ogłoszeniu decyzji o powstaniu partii i zarezerwowaniu domeny jest swego rodzaju sukcesem twórców.

Sikorski, Płażyński, Marcinkiewicz, Mojzesowicz czy nikt?

Media nie ustają w spekulacjach na temat tego, jakie znane nazwiska zdoła przyciągnąć do swojej partii Marek Jurek. Sobotnia "Rzeczpospolita" donosiła o toczących się rozmowach z Maciejem Płażyńskim, Radosławem Sikorskim i Kazimierzem Marcinkiewiczem. We wtorek Polska Agencja Prasowa zasugerowała możliwość wejścia do Prawicy Rzeczypospolitej posła Wojciecha Mojzesowicza.

Jurek: Jesteśmy gotowi współpracować nie tylko z LPR

Marek Jurek w wywiadzie udzielonym wydawanemu w Stalowej Woli tygodnikowi Sztafeta pytany o ścisłą współpracę z Ligą Polskich Rodzin powiedział: "Rozmawiałem z premierem Giertychem. Jest zainteresowany współpracą i my też jesteśmy gotowi współpracować nie tylko z LPR, ale z każdym ugrupowaniem prawicowym. Jednak nie na zasadzie „wcielenia”, ponieważ budujemy własne struktury organizacyjne i zamierzamy stworzyć odrębną partię chrześcijańsko-konserwatywną, działającą przede wszystkim na rzecz ochrony życia i praw rodziny.

PR: Premier ucieka od odpowiedzialności

Oświadczenie Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie dezorientujących opinię publiczną wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat prac nad konstytucyjnym potwierdzeniem praw dzieci nienarodzonych

Wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w sprawie prac nad zagwarantowaniem w Konstytucji szacunku dla życia ludzkiego od poczęcia oznaczają ucieczkę od odpowiedzialności za działania szkodzące sprawie ochrony życia, podejmowane w trakcie tych prac przez samego Premiera i jego współpracowników.

Szymon Ruman rzecznikiem Prawicy Rzeczypospolitej

Od dziś - 1 czerwca 2007 - Prawica Rzeczypospolitej ma rzecznika prasowego. Został nim Szymon Ruman, rzecznik Marka Jurka w okresie, gdy pełnił on funkcję marszałka Sejmu. Nowa medialna twarz partii ma 24 lata (ur. 25.08.1983 roku w Warszawie) i jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Prywatnie jest żonaty i ma córkę Julię. Szymon Ruman - rzecznik prasowy Prawicy Rzeczypospolitej

Jurek: Nie ma negocjacji z LPR

Przy okazji przełożenia kongresu Ligi Polskich Rodzin na czerwiec pojawiły się informacje o tym, że powodem przesunięcia terminu są trwające rozmowy o współpracy z Prawicą Rzeczypospolitej. Marek Jurek odrzucił jednak takie sugestie i powiedział PAP, że pomiędzy partiami są "normalne kontakty jak między ugrupowaniami parlamentarnymi", lecz "nie ma negocjacji". "W parlamencie trzeba rozmawiać" - podsumował.

Krzyż jagielloński symbolem cywilizacji chrześcijańskiej

Krzyż jagielloński pojawiający się w logo Prawicy Rzeczypospolitej "stanowi symbol cywilizacji chrześcijańskiej, którą budowała Polska w naszej części Europy i która dziś wymaga naszego zaangażowania" - pisze na swojej stronie internetowej Marek Jurek. Logo Prawicy Rzeczypospolitej w wersji z pełną nazwą partii i krzyżem jagiellońskim na granatowym tle

Prawica Rzeczypospolitej ma swoje logo


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Radomiu Marek Jurek po raz pierwszy pokazał logo Prawicy Rzeczypospolitej. Symbolem partii są litery PR i krzyż jagielloński na czerwonym tle. Według lidera partii logo ma nawiązywać do Złotego Wieku w historii Polski.

Subskrybuj zawartość