Brudziński: LPR to rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni

Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości - Joachim Brudziński - w Radiu Maryja stwierdził, iż powstanie komitetu wyborczego Ligi Prawicy Rzeczypospolitej "to rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni życia politycznego" przez LPR, Prawicę Rzeczpospolitej i Unię Polityki Realnej. Zdaniem Brudzińskiego "Jest to rozpaczliwa próba zbierania tych promili głosów do tego, żeby próg wyborczy przekroczyć".

Polityk PiS podkreślał różnice ideologiczne występujące pomiędzy partiami tworzącymi Ligę Prawicy Rzeczypospolitej: "Wiem najlepiej jaka była do niedawna ocena nieraz wygłaszana przez jednego z liderów mojej partii Marka Jurka pod adresem Romana Giertycha. Wiem, jak ludzie związani z UPR oceniają pomysły Romana Giertycha. I wiem również bardzo dobrze, jak bardzo cynicznie, aczkolwiek trzeba przyznać skutecznie w swoim cynizmie, Roman Giertych wykorzystuje ideowych niejednokrotnie ludzi, aby na ich plecach przekroczyć próg wyborczy i uzyskać mandat".

Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości nie uważa tej inicjatywy za zagrożenie dla swojej partii i mówi: "Wierzę w zdrowy rozsądek wyborców, że nie dadzą się omamić i nie będą marnowali swoich głosów."

Źródło: onet.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania