Lech Kaczyński

Zawisza: Lech Kaczyński powinien zeznawać przed komisją

Były członek Prawa i Sprawiedliwości i były przewodniczący bankowej komisji śledczej - Artur Zawisza - zgłosił wniosek o przesłuchanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Poseł Prawicy Rzeczypospolitej chciałby usłyszeć od Kaczyńskiego wszystko, co on, jako prezes Najwyższej Izby Kontroli, dowiedział się o nieprawidłowościach podczas prywatyzacji Banku Śląskiego.

Jurek: lustracja jest potrzebna, konstytucję można zmienić

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie Marek Jurek wyraził gotowość Prawicy Rzeczypospolitej do złożenia w Sejmie takiego projektu zmian w konstytucji, który "wyraźnie by stwierdzał, że Rzeczpospolita gwarantuje jawność informacji o współpracy ze służbą bezpieczeństwa, albo materiałów gromadzonych przez służbę bezpieczeństwa dotyczących osób zaufania publicznego: polityków, wyższych urzędników państwowych, dziennikarzy, profesury szkół akademickich czy członków zarządów, rad nadzorczych spółek giełdowych".

Lech Kaczyński: Stwierdzenie, że w PiS mniejszość nie miała praw to bajka

We wczorajszym Kontrwywiadzie RMF FM prezydent Lech Kaczyński odniósł się także do sprawy Marka Jurka. Twierdzenie, że w PiS mniejszość nie miała praw to jest bajka. Marek Jurek był wiceprezesem partii, był marszałkiem Sejmu. Nigdy nie krył swoich przekonań. Jeżeli ktoś nie miał prawa do wypowiadania swoich przekonań, to raczej ci ludzie z drugiego skrzydła, do których ja się zaliczałem - mówił Prezydent.

Subskrybuj zawartość