Zawisza: być może premier obawia się prowokacji

Artur Zawisza i Józef Oleksy spotkali się poza salą, w której komisja bankowa przeprowadza przesłuchania świadków. Obaj politycy byli gośćmi TVN 24 w programie "24 godziny" i choć nie było to posiedzenie komisji ich dyskusja nadal dotyczyła banków i kont bankowych. Tym razem jednak także tych nie będących w obszarze zainteresowania komisji (jak szwajcarskie konta polityków SLD), a nawet nieistniejących (jak konto premiera Jarosława Kaczyńskiego).

W odpowiedzi na krytykę skierowaną przez Oleksego w kierunku ministrów Ziobry i Kaczmarka Artur Zawisza stwierdził, iż "trzymają się (oni) twardych reguł i nie odstępują od nich" oraz podkreślał, że to nie ministrowie podali konkretne nazwiska polityków podejrzanych o posiadanie kont w Szwajcarii, lecz media. Zdaniem Zawiszy "Sprawa musi być wyjaśniona, nie może być niedopowiedzeń", szczególnie, że "Pozostaje jednak pytanie czy konta są legalne i czy zgromadzone na nich pieniądze są legalne".

W sprawie nieposiadania przez premiera Jarosława Kaczyńskiego konta bankowego polityk Prawicy Rzeczypospolitej opowiedział się po stronie szefa rządu. Jego zdaniem "Premier nie ma własnego konta, bo być może obawia się prowokacji", a nie - jak sugerował Oleksy - dlatego, iż może chcieć uniknąć płacenia podatków.

Źródło: onet.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania