Szczygło: partie nie będą wykorzystywały wojska

Minister Obrony Narodowej Aleksander Szczygło zdecydował o nieprzedłużaniu upływającej z końcem czerwca kadencji komendanta zamojskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz wysłał na emeryturę szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie. Pierwszy z nich pod naciskiem polityków PiS zainteresował się wcieleniem do wojska Łukasza Borowca, drugi zbagatelizował opisujący to artykuł w "Gazecie Wyborczej".

Wczoraj szef MON zdecydował o wysłaniu pułkownika Mariusza Jagodzińskiego na emeryturę, choć wniosek byłego już szefa lubelskiego WSzW był złożony w kwietniu. Podobnie nagła i jednoznaczna była decyzja dotycząca komendanta zamojskiej WKU podpułkownika Andrzeja Kotowskiego - kadencja w WKU nie zostanie przedłużona i po 32 latach służby odejdzie on z armii na emeryturę.

Swoje postępowanie min. Szczygło tłumaczy następująco: "Moja decyzja ma być jasnym sygnałem dla przedstawicieli wojska w terenie, aby nie wchodzili w nieformalne kontakty z lokalnymi politykami, działaczami samorządów i przedstawicielami biznesu. Stanowczo chcę zapewnić, że żadna partia - także moja - nie będzie wykorzystywała wojska do prowadzenia działalności politycznej.

Źródło: gazeta.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania