Łukasz Borowiec

Borowiec pełnomocnikiem w okręgu chełmskim

Na czele okręgu chełmskiego Prawicy Rzeczpospolitej stanie Łukasz Borowiec, który w tym tygodniu otrzymał od Marka Jurka pełnomocnictwa do tworzenia regionalnych struktur partii. Młody radny powiatowy z Biłgoraja stał się sławny po tym, jak wojsko zainteresowało się nim pod wpływem nacisków działaczy PiS.

Łukasz Borowiec - sylwetka

Łukasz Borowiec - były szef Forum Młodych w Biłgoraju - młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości, prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Ściany Wschodniej. były asystent posła Tomasza Dudzińskiego (PiS), najmłodszy radny i do niedawna członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego, obecnie tworzący struktury Prawicy Rzeczypospolitej w regionie.

Prywatnie

Szczygło: partie nie będą wykorzystywały wojska

Minister Obrony Narodowej Aleksander Szczygło zdecydował o nieprzedłużaniu upływającej z końcem czerwca kadencji komendanta zamojskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz wysłał na emeryturę szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie. Pierwszy z nich pod naciskiem polityków PiS zainteresował się wcieleniem do wojska Łukasza Borowca, drugi zbagatelizował opisujący to artykuł w "Gazecie Wyborczej".

Jurek czeka na wyjaśnienia w sprawie Borowca

Marek Jurek domaga się od premiera Jarosława Kaczyńskiego i ministra obrony narodowej Aleksandra Szczygły wyjaśnień w sprawie Łukasza Borowca oraz ukarania winnych. Chodzi tu o opisane w "Gazecie Wyborczej" wywieranie przez lokalnych polityków PiS nacisku na Wojskową Komendę Uzupełnień, aby ta jak najszybciej powołała do wojska lidera Prawicy Rzeczypospolitej z Biłgoraja.

Do wojska za tworzenie struktur Prawicy RP

Łukasz Borowiec (były szef Forum Młodych PiS w Biłgoraju), który wyprowadził z Prawa i Sprawiedliwości do Prawicy Rzeczypospolitej około 80 osób, znalazł się pod czujnym okiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zamościu. Jak pisze "Gazeta Wyborcza" WKU pod wpływem politycznych nacisków zainteresowała się osobą lidera partii Marka Jurka na Lubelszczyźnie.

Marek Jurek w Lublinie i Biłgoraju

Były marszałek, a obecnie lider powstającej Prawicy Rzeczypospolitej rozpoczął podróż po Polsce i spotkania ze środowiskami, które są bliskie ideowo nowej partii. W sobotę odwiedził Lublin oraz Biłgoraj.

Subskrybuj zawartość