Szymon Ruman

Wprost: PR do wyborów pójdzie razem z PSL

Według internetowego wydania tygodnika "Wprost" Polskie Stronnictwo Ludowe i Prawica Rzeczypospolitej wystartują razem w najbliższych wyborach parlamentarnych. Rzecznik PR - Szymon Ruman - potwierdza, iż są prowadzone rozmowy z PSL, jednak dodaje: nic nie jest postanowione, ale to możliwy wariant. PSL jest otwarte, my też, z rozmów z różnymi ugrupowaniami wariant z PSL wygląda najpoważniej.

Szymon Ruman rzecznikiem Prawicy Rzeczypospolitej

Od dziś - 1 czerwca 2007 - Prawica Rzeczypospolitej ma rzecznika prasowego. Został nim Szymon Ruman, rzecznik Marka Jurka w okresie, gdy pełnił on funkcję marszałka Sejmu. Nowa medialna twarz partii ma 24 lata (ur. 25.08.1983 roku w Warszawie) i jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Prywatnie jest żonaty i ma córkę Julię. Szymon Ruman - rzecznik prasowy Prawicy Rzeczypospolitej

Wniosek o rejestrację Prawicy Rzeczypospolitej w sądzie

Komplet dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku o rejestrację partii Prawica Rzeczypospolitej został złożony w dniu dzisiejszym (tj. 27 kwietnia 2007) w Sądzie Okręgowym w Warszawie, który zgodnie z ustawą o partiach politycznych prowadzi ewidencję partii. Ustawa ta wymaga dołączenia do zgłoszenia statutu partii oraz listy zawierającej podpisy co najmniej 1000 pełnoletnich obywateli i te dokumenty zostały dołączone do złożonego tydzień wcześniej (tj. 20 kwietnia) wniosku.

Subskrybuj zawartość