Praca

Sejm: PR za częściową rezygnacją z obnizania składek

Połączone sejmowe komisje finansów i polityki społecznej przeprowadziły we wtorek (12 czerwca 2007) pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy obniżającej od 1 lipca 2007 r. składkę rentową o 3%. Większość posłów opowiedziała się za skierowaniem projektu nowelizacji do drugiego czytania w kształcie zaproponowanym przez rząd, jednak w dyskusji pojawiały się propozycje poprawek. Artur Zawisza w imieniu Prawicy Rzeczypospolitej domagał się częściowej rezygnacji z obniżenia składek i zwiększenia ulg prorodzinnych.

PR: wydłużyć urlopy macierzyńskie

Prawica Rzeczypospolitej złożyła dziś w Sejmie projekt nowelizacji Kodeksu pracy. Zmiana ma przede wszystkim na celu wydłużenie urlopów macierzyńskich. O złożeniu projektu poinformował lider sejmowego koła PR - Marek Jurek. Zaznaczył on, iż jego partia zgłosiła projekt już w maju, aby dać rządowi czas na wzięcie uwzględnienie propozycji podczas opracowywania koncepcji przyszłorocznego budżetu.

Piłka: Święto Pracy należy przenieść na 31 sierpnia

Marian Piłka zabrał głos w sprawie obchodzenia 1 maja. Jego zdaniem Święto Pracy "w polskiej tradycji kojarzy się z systemem komunistycznym" a powinno "wiązać się nierozerwalnie z epokowymi wydarzeniami." Z tego powodu "Święto pracy powinno zostać przeniesione z 1 maja na 31 sierpnia, kiedy podpisano Porozumienia Gdańskie." Zdaniem posła Piłki "31 sierpnia był dniem tryumfu świata pracy, to był prawdziwy dzień wolności pracowników."

Bartyzel: Święto Pracy ma nie najlepszą tradycję

Dzisiejszy dzień spędzamy najczęściej w domach lub na łonie natury. Niewielki procent Polaków pracuje w Święto Pracy. Nie cieszy to zapewne należącej obecnie do Prawicy Rzeczypospolitej Małgorzaty Bartyzel. W listopadzie ubiegłego roku mówiła "Życiu Warszawy": Jestem przeciwna obchodzeniu święta robotniczego. 1 Maja ma nie najlepszą tradycję, budzi też niedobre skojarzenia.

Subskrybuj zawartość