Zamość: bliżej do Jurka niż do Dudzińskiego

Zamość wyrasta na silny punkt na mapie struktur Prawicy Rzeczypospolitej. Z podzielonego PiS wystąpił były prezydent Zamościa Marek Grzelaczyk, który o swojej decyzji mówi "Gazecie": "Nie ukrywam tego, że zamierzam wstąpić do partii Marka Jurka. Wywodzę się z tego samego środowiska ZChN i poglądy prezentowane przez lidera Prawicy Rzeczypospolitej są mi bliskie. Kiedy on opuszczał PiS, poczułem naturalną potrzebę przyłączenia się do niego".

Marek Grzelaczyk - były wojewoda zamojski i prezydent Zamościa - jest pierwszą znaną osobą ze środowiska skupionego wokół posła Sławomira Zawiślaka (osoby związane wcześniej z ZChN). To właśnie tego posła PiS do przejścia do nowej partii nakłaniać ma według "Gazety" Artur Zawisza. Możliwe jest więc, że pierwsze wystąpienie z Prawa i Sprawiedliwości spowoduje wyjście z jej zamojskich struktur nawet kilkudziesięciu działaczy na czele z posłem Zawiślakiem, który byłby 7 członkiem koła poselskiego PR.

Przyczyna opuszczania rządzącego PiS będzie zazwyczaj jednak mniej ideowa. Lokalnym politykom nie podoba się przede wszystkim polityka kadrowa posła Tomasz Dudzińskiego. Nawet Marek Grzelaczyk przyznaje: "Odchodzę, bo bliżej mi do Marka Jurka niż posła Dudzińskiego. Pewne sprawy w PiS rzeczywiście mi się nie podobały, ale nie chcę negować działań partii".

Źródło: gazeta.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania