Jurek: posłom PiS brakuje odwagi

Marek Jurek był dziś gościem Jacka Żakowskiego na antenie Radia TOK FM. Podczas rozmowy kilkukrotnie powtórzył, iż posłom Prawa i Sprawiedliwości brakuje odwagi. Jego zdaniem "Jest jakieś ubezwłasnowolnienie opinii w PiS".

Były marszałek Sejmu oskarżył swoją poprzednią partię oraz Platformę obywatelską o to, że podczas sejmowej dyskusji o ochronie życia kierowały się nie przekonaniami, ale wynikami sondaży i interesem politycznym. Według lidera Prawicy Rzeczypospolitej "Obie wielkie partie polityczne zakończyły kompromitacją moralną debatę nad zmianami w konstytucji".

Marek Jurek sądzi, że w tamtej sytuacji zabrakło posłom PiS odwagi, aby przeciwstawić się Jarosławowi Kaczyńskiemu i Markowi Kuchcińskiemu, którzy zablokowali dyskusję wewnątrz klubu.

Odnosząc się do wczorajszej wypowiedzi abpa Józefa Michalika, który stwierdził, iż "partia, która obecnie rządzi w Polsce, nie zdała egzaminu moralnego", były marszałek Sejmu mówił: "To co powiedział abp. Michalik to wielka okazja dla PiS do autorefleksji ideowej. Może zakończyć się to dobrze dla prawicy, ale to wymaga odwagi".

Źródła: onet.pl, TOK FM

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania