Marek Jurek w Lublinie i Biłgoraju

Były marszałek, a obecnie lider powstającej Prawicy Rzeczypospolitej rozpoczął podróż po Polsce i spotkania ze środowiskami, które są bliskie ideowo nowej partii. W sobotę odwiedził Lublin oraz Biłgoraj.

W Lublinie Marek Jurek spotkał się z młodzieżą związaną z "Akademią Złota 9" działającą przy prowadzonym przez dominikanów duszpasterstwie akademickim. W ramach spotkania Akademii, na które został zaproszony, opowiadał młodym ludziom zgromadzonym w klasztorze Dominikanów o swojej aktywności publicznej. W Biłgoraju gościł na zaproszenie byłych działaczy Forum Młodych, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość protestując przeciwko bezczynności lokalnych struktur partii. Obecnie kilkadziesiąt osób zamierza włączyć się w tworzenie Prawicy Rzeczypospolitej w powiecie biłgorajskim.

Lubelszczyzna została wybrana na początek podróży byłego marszałka po Polsce, gdyż wschodnia Polska to "naturalny teren poparcia dla prawicy". Zdaniem M. Jurka w całej Polsce jest wiele osób zainteresowanych jego partią oraz duże poparcie dla obrony praw rodziny i ochrony życia.

W maju Marek Jurek zamierza odwiedzić kolejne miasta. Wśród przystanków na trasie lidera partii tydzień temu wymieniane były: Łódź, Kraków, Poznań, Rzeszów, Przemyśl, Krosno i Tarnobrzeg. W programie wizyt są przede wszystkim spotkania z osobami, które zadeklarowały wstąpienie do nowej partii, lub są nią zainteresowani.

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania