Zbigniew Bitka pełnomocnikiem w Opolu

Prawicę Rzeczypospolitej na Opolszczyźnie budować będą osoby, które dotychczas trzymały się na uboczu wielkiej polityki. Najbardziej znanymi postaciami w regionie są Wiesław Ukleja, twórca NZS w Opolu oraz "legendarny" przywódca "Solidarności" w Opolu - Roman Kierstein. Obok nich partię tworzyć będą osoby związane z Chrześcijańskim Blokiem Samorządowym, Młodymi Konserwatystami, stowarzyszeniem Horyzonty oraz Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej. Na czele partii w regionie stanął Zbigniew Bitka.

Zbigniew Bitka to historyk, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego i sekretarz literacki Teatru Lalki i Aktora. W przeszłości był przewodniczącym opolskiego SKL i wiceprzewodniczącym "Solidarności" na uniwersytecie. Dziennikarzom powiedział: "Jestem konserwatystą, trudno mnie było przekonać, bo pochłonięty jestem pracą naukową, ale to partia, na którą czekałem".

Pełnomocnikami powiatowymi Prawicy RP zostali: Krzysztof Drynda w powiecie opolskim, Mariusz Bochenek w brzeskim, Marcin Michalski w powiecie namysłowskim, Rafał Lasek - Kluczbork, Paweł Nycz - Kędzierzyn-Koźle, Lesław Watras - Głubczyce i Prudnik oraz Antoni Klusik - Strzelce Opolskie. Wszyscy reprezentanci partii w terenie zostali zatwierdzeni przez lidera partii Marka Jurka podczas wizyty w Opolu 21 maja 2007 roku.

Źródła: gazeta.pl, Rzeczpospolita z 23 maja 2007

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania