Jurek: To są wypowiedzi w miejsce działań

Podczas wizyty w Opolu Marek Jurek odniósł się do wypowiedzi premiera Jarosława Kaczyńskiego, iż należy rozważyć przywrócenie kary śmierci. Zdaniem lidera Prawicy Rzeczypospolitej podnoszenie tego tematu jest bezsensowne, a rząd jego zdaniem powinien zająć się konkretnymi działaniami np. przygotowywaniem odwołań od wyroków Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Alicji Tysiąc i Parady Równości.

Premier mówił o rozważeniu zaostrzenia kar we czwartek w Łomży, gdzie kilka dni temu mężczyzna potrącił 9-letniego chłopca, a gdy miał go między kołami cofnął się, aby przejechać jego ciało ponownie i uciekł z miejsca wypadku. Były marszałek Sejmu przypominał jednak, iż rozpoczęcie dyskusji na temat zaostrzenia prawa wiązałoby się "z wypowiedzeniem protokołu do Konwencji Praw Człowieka Rady Europy", który wprowadza całkowity zakaz stosowania kary śmierci (nawet w czasie wojny). Dopóki są to tylko słowa to należy je uznać - zdaniem Jurka - za "bezsensowne prowokowanie Rady Europy".

Prawica RP oczekuje od rządu nie składania jakichś deklaracji, ale zajęcia jasnego stanowiska i podjęcia konkretnych działań "wobec agend Rady Europy, takich jak Trybunał Praw Człowieka". Chodzi tu przede wszystkim o sprawy Alicji Tysiąc i Parady Równości, które Polska przegrała w Strasbourgu i teraz trzeba przygotować do nich odwołania. Według Marka Jurka "W obu tych sprawach trzeba podjąć działania broniące prawa do życia, wolności polskich lekarzy, wolności polskich samorządów i prawa Polaków do obrony moralności publicznej".

Źródło: onet.pl, dziennik.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania