Zawisza i Piłka na Marszu dla Życia i Rodziny

Przez Warszawę przeszedł zorganizowany m.in. przez Fundację Pro oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział od 600 (według szacunków policji) do około 3,5-4 tysięcy osób (według organizatorów), głównie młodych rodzin z dziećmi. Trasę spod Sejmu na rynek Nowego Miasta w Warszawie przemierzyli między innymi posłowie Prawicy Rzeczypospolitej: Artur Zawisza i Marian Piłka.

Oprócz nich w manifestacji pod gmachem Parlamentu i w Marszu uczestniczyli także przedstawiciele Ligi Polskich Rodzin - z wicepremierem Romanem Giertychem i Wojciechem Wierzejskim na czele - oraz, jak wyliczył rzecznik prasowy wydarzenia Maciej Koper, obrońcy życia z Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Chile, Peru i USA.

Choć według organizatorów Marsz nie miał związku z działalnością jakiejkolwiek partii, politycy byli na nim obecni. Artur Zawisza uzasadniał ten fakt następująco: "Rodzina musi być doceniona w polityce stąd obecność tutaj także grupy posłów. Dzisiaj mamy większość parlamentarną, która mogłaby rodzinę w pełni docenić, ale jeszcze nie zdołała tego uczynić, więc dzisiejsza zachęta jest bardzo potrzebna." Zdaniem Zawiszy "mamy dopiero zaczątek programu prorodzinnego, stąd trzeba głośno mówić że rodzina powinna być głównym celem polityki państwa".

Rzecznik Maciej Koper poinformował również, że "marsz nie jest skierowany przeciwko homoseksualistom", a ma "promować wartości chrześcijańskie." oraz pokazać sprzeciw wobec dyskryminacji rodzin wielodzietnych. Jego uczestnicy domagali się m.in. ulg podatkowych dla rodzin wielodzietnych skandując "Niskie podatki dla ojca i matki". Wśród tłumu powiewały jednak transparenty: "Małżeństwo tylko miedzy kobietą, a mężczyzną", "Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina", czy też "Człowiekowi tak - homoseksualistom nie".

Marsz zakończyło wspólne pozowanie do zdjęcia na rynku Nowego Miasta w Warszawie, niedaleko kościoła św. Benona, w którym odbywają się spotkania konserwatywnych polityków.

Źródło: onet.pl

Informacje o marszu i jego idei: http://marsz.org

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania