CBOS: PR ma mniej zwolenników niż Partia Kobiet

Według najnowszej prognozy* wyników wyborów parlamentarnych przygotowanej przez CBOS Prawica Rzeczypospolitej nie znalazłaby się w Sejmie. Partia Marka Jurka z poparciem około 1% ankietowanych uplasowała się m.in. za Krajową Partią Emerytów i Rencistów, Polską Partią Pracy i Partią Kobiet, które według tego sondażu mogłyby liczyć na 2% poparcia.

Na miejsca w Parlamencie mogliby liczyć natomiast kandydaci Platformy Obywatelskiej, która z poparciem 27% badanych znalazła się na czele rankingu, oraz Prawa i Sprawiedliwości - 23%, Lewicy i Demokratów - 12% oraz Samoobrony 6%. Problemy z wejściem do Sejmu miałyby PSL i LPR, które według sondażu obdarzyłoby swoim zaufaniem tylko po 3% Polaków.

Poparcie dla tworzącej się Prawicy RP w ankietach przeprowadzanych przez różne firmy badawcze znacznie się różni i jest na poziomie od 0,3% do ponad 5%. W sondażach opublikowanych w ostatnich dniach Prawica Rzeczypospolitej w ogóle nie pojawiła się w zestawieniu GFK Polonia dla Rzeczypospolitej, lecz już w badaniach Polskiej Grupy Badawczej uzyskała 5% poparcia.

* Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" zostało przeprowadzone przez CBOS w dniach 11-14 maja 2007 r. na liczącej 946 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania