Wprost: Będzie klub Prawicy Rzeczypospolitej

Już wkrótce w Sejmie może powstać klub parlamentarny pod wodzą Marka Jurka. W jego skład weszliby posłowie Prawicy Rzeczpospolitej oraz członkowie koła poselskiego Ruch Ludowo-Narodowy, którzy w najbliższych dniach podpiszą stosowne porozumienie. Obydwa koła liczą razem 13 posłów, więc trwają poszukiwania jeszcze dwóch osób gotowych przejść do nowego klubu, gdyż do jego utworzenia potrzebnych jest 15 parlamentarzystów.

Józef Cepil z Ruchu Ludowo-Narodowego mówi: "Rozmowy są już praktycznie sfinalizowane. Nawiązanie porozumienia to kwestia jednego, dwóch dni" i dodaje: To zaczątek współpracy, która może skończyć się powstaniem klubu. Według "Wprost", dziś rozpoczną się negocjacje z kilkoma kolejnymi posłami, m.in. Alfredem Budnerem (niezależny), Henrykiem Młynarczykiem i Andrzejem Rucińskim (PiS) oraz Ryszardem Gallą i Henrykiem Krollem z Mniejszości Niemieckiej.

Pozyskanie dwóch osób pozwoli Markowi Jurkowi znaleźć się w Konwencie Seniorów i tym samym pomoże Arturowi Zawiszy w zachowaniu stanowiska przewodniczącego bankowej komisji śledczej. Obecnie Zawiszy grozi usunięcie z tej komisji, gdyż z przepisów wynika, że nie może w niej zasiadać poseł z koła nie reprezentowanego w Konwencie.

Źródło: wprost.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania