Jurek: Wygrana PO to ryzyko rządów postkomunistyczno-liberalnych

Marek Jurek dla portalu Wirtualna Polska skomentował wyniki przygotowanego na zlecenie "Dziennika" sondażu TNS OBOP*. Zdaniem Lidera Prawicy Rzeczypospolitej "Platforma dodaje sobie animuszu - przed wyborami każda partia chce dążyć do najlepszego wyniku i jest to naturalne, że oni też chcieliby rządzić samodzielnie. Pytanie czy jest to cel realny? To się nie udało nawet na dużej fali w 2001 roku SLD, AWS w 1997 i niewiele wskazuje na to, by jakaś partia była do tego zdolna. Niestety wygrana PO to ogromne ryzyko rządów postkomunistyczno-liberalnych.

Według sondażu, którego wyniki praktycznie pokrywają się z wynikami badania przeprowadzonego nieco wcześniej przez GfK Polonia, w Sejmie swoją reprezentację miałyby tylko 3 partie: PO, PiS i LiD, które w wyborach mogłyby liczyć na następujące poparcie: Platforma Obywatelska - 32%, Prawo i Sprawiedliwość - 24% oraz Lewica i Demokraci - 10% Polaków. Również w tym przypadku nie odnotowano znaczącego poparcia dla Prawicy Rzeczypospolitej.

*Sondaż został przeprowadzony 14 sierpnia 2007 na ogólnopolskiej próbie 1000 osób powyżej 18 roku życia przez TNS OBOP na zlecenie "Dziennika".

Źródło: wp.pl, dziennik.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania