Oświadczenie PR w związku z kryzysem rządowym

OŚWIADCZENIE PRAWICY RZECZYPOSPOLITEJ W ZWIĄZKU Z KRYZYSEM RZĄDOWYM

Wobec kryzysu otwartego odwołaniem z rządu wicepremiera Leppera Prawica Rzeczypospolitej oświadcza, że poparcie jakiegokolwiek wniosku zgłaszanego lub rekomendowanego przez postkomunistów (konstruktywnego votum nieufności lub skrócenia kadencji Sejmu) oznaczać będzie działanie na szkodę Państwa. Mogłoby to prowadzić do jeszcze większej zapaści polityki polskiej niż w roku’93, niezależnie od tego czy poparcie wniosków SLD miałoby nastąpić w najbliższych dniach czy tygodniach.

Oznaczałoby to bowiem oddanie wpływu postkomunistom nie tylko na bieżącą administrację sprawami Państwa, ale również na negocjacje nowego Traktatu UE, który określi status Polski w Europie na najbliższych kilkadziesiąt lat. Od rządu oczekujemy realizacji interesu publicznego, a nie wyborczej strategii partii rządzącej.

Jednocześnie Prawica Rzeczypospolitej przypomina, że mnożące się i męczące opinię publiczną konflikty nie mogą przysłaniać zasadniczych wyzwań politycznych, na jakie powinien odpowiadać rząd – jak walka o kształt Unii Europejskiej respektujący suwerenność państw i chrześcijańską tożsamość Europy, a także polityka na rzecz praw rodziny, konkretyzująca się w ustawodawstwie zmniejszającym obciążenia podatkowe rodzin wychowujących dzieci i chroniąca macierzyństwo.

Źródło: prawicarzeczypospolitej.org

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania