Wiśniewska: zła wycena świadczeń to przyczyna problemów

Należący do Prawicy Rzeczypospolitej lekarze: Lucyna Wiśniewska i Dariusz Kłeczek przedstawili dziś w Sejmie pomysły swojej partii na rozwiązanie problemów służby zdrowia. Wśród postulatów pojawiły się dotyczące służby zdrowia postulaty Prawicy Rzeczypospolitej zgłaszane już na początku czerwca.

Główne propozycje partii Marka Jurka to:
- ustalenie koszyka świadczeń gwarantowanych,
- zrównanie w prawach publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej,
- stworzenie sieci szpitali,
- podział świadczeń medycznych na priorytetowe i podstawowe, które byłyby płacone przez państwo oraz świadczenia alternatywne, luksusowe, które mogłyby być współpłacone przez pacjentów,
- oraz wprowadzenie kas fiskalnych w ochronie zdrowia.

Przedstawiając te postulaty podczas konferencji prasowej w Sejmie posłanka Lucyna Wiśniewska za najistotniejszy problem uznała właściwą wycenę świadczeń zdrowotnych, gdyż jej zdaniem "Niewłaściwie wyceniane świadczenia to przyczyna wszystkich problemów" - to właśnie z tego powodu "szpitale nie mają środków ani na podwyżki, ani na amortyzację sprzętu".

Zdaniem Dariusza Kłeczka najistotniejsze dla służby zdrowia będą zmiany systemowe. Według niego "Poprzednia ekipa rządząca doprowadziła do centralizacji, tworząc Narodowy Fundusz Zdrowia zamiast iść w kierunku pełnego usamodzielnienia Kas Chorych. Doprowadziło to do wielkiej zapaści, z którą mamy obecnie do czynienia".

Źródło: onet.pl, wp.pl

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania