Strona poświęcona konserwatywnej partii Marka Jurka - Prawica Rzeczypospolitej oraz posłom założycielom, do których należą: Małgorzata Bartyzel, Dariusz Kłeczek, Marian Piłka i Artur Zawisza. Najświeższe informacje, sylwetki, wywiady, opinie i wyniki sondaży.

Na skróty:

Pierwsza debata wyborcza 2010 - Marek Jurek kontra Andrzej Olechowski

Pierwsza debata w tegorocznych wyborach prezydenckich odbędzie się 16 maja 2010 roku o 16:00 w Krakowie. Wezmą w niej udział tylko dwaj kandydaci - Marek Jurek i Andrzej Olechowski. Relacje z tego wydarzenia będzie można śledzić na żywo w TVN24. Czy to będzie pierwsza z wielu debat poprzedzających pierwszą turę wyborów? Zobaczymy.

Katastrofalny wynik w wyborach

W wyborach 21 października 2007 roku Liga Prawicy Rzeczypospolitej poniosła druzgocącą porażkę zdobywając około 1,5% głosów w skali kraju i tym samym nie zbliżając się nawet do granicy progu wyborczego. Lista Prawicy Rzeczypospolitej - KWW Marka Jurka - do Senatu również nie odniosła sukcesu i nie wprowadziła do Parlamentu ani jednego przedstawiciela.

7% dla Ligi Prawicy Rzeczypospolitej

Przeprowadzony w dniach 13-14 września 2007 przez Polską Grupę Badawczą* sondaż daje Lidze Prawicy Rzeczypospolitej 7% głosów i 28 mandatów w Sejmie. Liga Prawicy Rzeczypospolitej to wspólna lista LPR, UPR i Prawicy Rzeczypospolitej.

Jurek: do Senatu z Piotrkowa, a nie do Sejmu z Warszawy

Marek Jurek odrzucił złożoną przez Romana Giertycha propozycję startu do Sejmu z pierwszego miejsca na warszawskiej liście Ligi Polskich Rodzin i wystartuje do Senatu z okręgu piotrkowskiego. Serwis tvn24.pl poinformował, że lider Prawicy Rzeczpospolitej ogłosił dziś oficjalnie w Piotrkowie Trybunalskim swoją decyzję.

PGB: Druga LPR może liczyć na 6%

Przeprowadzony w dniach 6-7 września 2007 przez Polską Grupę Badawczą* sondaż daje połączonym siłom Ligi Polskich Rodzin i Unii Polityki Realnej 6% głosów. W sondażu wystąpiły razem tylko UPR i LPR, gdyż dopiero 10 września ogłoszono wspólny start trzech ugrupowań.

Brudziński: LPR to rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni

Sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości - Joachim Brudziński - w Radiu Maryja stwierdził, iż powstanie komitetu wyborczego Ligi Prawicy Rzeczypospolitej "to rozpaczliwa próba utrzymania się na powierzchni życia politycznego" przez LPR, Prawicę Rzeczpospolitej i Unię Polityki Realnej. Zdaniem Brudzińskiego "Jest to rozpaczliwa próba zbierania tych promili głosów do tego, żeby próg wyborczy przekroczyć".

J. Kaczyński o Jurku: człowiek nie krowa, poglądy zmienia

W dzisiejszych "Sygnałach Dnia" w radiowej Jedynce Jarosław Kaczyński wyraził swoje zdziwienie powstaniem Ligi Prawicy Rzeczypospolitej z udziałem partii Marka Jurka. Premier przypominał, że "Marek Jurek niezwykle ostro wypowiadał się o LPR, ale cóż, człowiek nie krowa, poglądy zmienia" - podsumował.

Druga Liga - Liga Prawicy Rzeczypospolitej

Prawica Rzeczypospolitej w wyborach 21 października 2007 roku wystartuje w ramach komitetu wyborczego Liga Prawicy Rzeczypospolitej. Oprócz partii Marka Jurka w jego skład weszły Liga Polskich Rodzin oraz Unia Polityki Realnej Janusza Korwina Mikke - poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie poseł LPR Robert Strąk i poseł Prawicy Rzeczypospolitej Artur Zawisza.

Główne cele, jakie stawia sobie komitet wyborczy Ligi Prawicy Rzeczypospolitej to:

GW: Jurek wystartuje do Senatu z Częstochowy

Częstochowscy dziennikarze "Gazety Wyborczej" postanowili jeszcze przed decyzją o samorozwiązaniu Sejmu poszukać kandydatów do nowego parlamentu. Wśród efektów swojego "śledztwa" za hit uznali informację, że Marek Jurek prawdopodobnie wystartuje z Częstochowy do Senatu. Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w regionie - Włodzimierz Skalik - potwierdził, że partia zamierza skupić się na walce o miejsca w Senacie, ale na temat kandydowania lidera mówi tylko: "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam".

Subskrybuj zawartość